kulhavuteam.cz

SP Nové Město na Moravě

SP Nové Město na Moravě

V Novém Městě na Moravě se konal Světový pohár bikerů. V závodě se představilo také trio našich závodníků. V barvách našeho klubu to byly juniorky Karla Nováková a Annička Panušová. Za reprezentaci ČR to byl v kategoriii U23 Daniel Hovorka. Karla, ta zde už startovala minulý rok, pro Aničku a Dana to byla premiéra. Výsledkově se nedalo čekat, že naši závodníci promluví nějak výrazně do předních příček, už také z důvodu postavení na startu. Přesto ostutu neudělali. Karlu potkal ve druhém kole defekt, do depa to bylo poměrně daleko, takže z pozice okolo třicítky se propadla až do hlouby startovního pole. Poté se ji podařilo několik závodnic předjet, takže cílem projela na 50. místě. Anička Panušová se pohybovala celý závod v páté desítce pořadí, aby skončila hned za Kájou na 51.příčce. 

Dan Hovorka měl startovní číslo 127, takže mu bylo jasné, že pokud chce dojet do cíle na solidní pozici, čeká ho hodně předjíždění. A to se mu hned od startu dařilo. Dan se postupně prokousával dopředu, dostal se až na pozici kolem 80 místa, ale v posledním kole mu spadl řetěz. To ho stalo několik pozic, takže cílem projel na 96 příčce. 

V cíli byli všichni tři poměrně spokojeni, ale nejvíc z nich čišela motivace do další práce a odhodlání.

V rámci víkendu v Novém Městě na Moravě se zde také konal SP maratonců, kde na startu nechyběla Anetka Hovorková. Na trati o délce 120 km Anetka podala bojovný výkon, ačkoliv nemá s takto dlouhým závodem zkušenosti, protože takovou distanci jela poprvé v kariéře. Výsledné 22.místo v cíli je proto pěkný výsledek. 

 

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři