Na základě dosažených výsledků jsou Kateřina Štefanová a Lukáš Elčkner náhradníky pro nadcházející se mistrovství světa, které se koná ve švýcarském Lenzerheide.

Štěpánko, sezóna se blíží pomalu ke svému konci, jak jsi spokojená s dosavadním průběhem?
- Jsem spokojená, i když ne pokaždé se daří, těším se na další závody. První rok mezi kadetkami nebyl snadný, ale mám dost natrénováno, takže to celkem šlo.

Kterého výsledku si ceníš nejvíce?
- Stoprocentně nejvíc si cením 3. místa z TOI...

O víkendu jsme se zúčastnili závodu Švýcarského poháru horských kol. Ten se konal ve Villars sur Ollon a pro některé naše závodníky to byla premiéra na mezinároní úrovni. Trať vedla z části po městě a část byla v lese, kde se nacházela poměrně náročna technická sekce. Protože to byl náš první strart v tomto poháru, neměli jsme vyjeté žádné body,...

O uplynulém víkendu se v rakouském Grazu konalo ME horských kol XCO. V barvách národníhu týmu se zde představili juniorka Kateřina Štefanová a junior Lukáš Elčkner.

V Peci pod Sněžkou se konal republikový šampionát horských kol. Na místní trati jsme měli týmové soustředění, takže jsme ji měli dobře natrénovanou. Našim závodníkům se poměrně dařilo. Pochvalu zaslouží Aleš Blažek, který zajel pěkné čtvrté místo, jen několik vteřin mu scházelo na stupně vítězů. Dále Lukáš Elčkner, který pátým místem potvrdil svůj...

Aleš Blažek se zúčastnil závodu Salzkammergut trophy v Rakousku, kde vyhrál v konkurenci 43 závodníků. Do závodu odstartoval okolo 10.místa, postupně ale předjížděl své soupeře a nakonec z toho bylo vítěztví. Pro Aleše to je velký úspěch a hlavně cenná zkušenost.

Ve dnech 4.-8. července proběhlo v Peci pod Sněžkou týmové soustředění. Hlavním zaměřením byl trénink na tratích, kde se pojede republikový šampionát. Oproti minulým létům došlo na trati k velkým změnám, se kterými bylo potřeba se seznámit a kvalitně je natrénovat. Tréninky probíhaly ve dvou fázích, ať už šlo o nácvik techniky nebo nabírání fyzické...

Nominace pro ME v Grazu, XCO, XCE, XCR, junior + U23, které se uskuteční v termínu 24. – 29.7. 2018.

O uplynulém víkendu se konal další závod Českého poháru horských kol, tentokrát na Zadově. Závodu se zúčastnil kromě nemocného Patrika Němce celý tým.