Český pohár horských kol měl na pořadu třetí díl seriálu v Peci pod Sněžkou. Závod svým profilem je poměrně obtížný, navíc počasí závodníkům vůbec nepřálo. Déšť, citelné chladno bylo prověrkou fyzické a technické připravenosti jezdců.

Druhým závodem Českého poháru horských kol bylo klání ve Městě Touškov. Pohár se tu jel poprvé, takže pořadatelé si dali záležet a připravili zázemí a hlavně trať perfektně.

Uplynulý víkend byl plný závodů. Na sobotním programu
bylo silniční kritérium v Kyjově, kterého se zúčastnili naši 4 závodníci. Štěpánka
Hojková v kadetkách dojela na 10.místě. Ve starších žácích si zajel své
první kriterium v životě František Hojka, závod dokončil v hlavním pelotonu
na 40.místě z téměř 80ti startujících. Velmi dobře si počínal kadet...

Český pohár horských kol XCO v Kutné Hoře je za námi! Zdejší trať byla téměř totožná jako v minulosti, bohužel se už nejela diváky oblíbená kamenitá sekce těsně před cílem. Závody jsme absolvovali téměř v kompletním složení, pro nemoc chyběli pouze bratři Frenclovi. V každé kategorii startovalo hodně
závodníků, takže kdo startoval z hloubi pole,...

Pěkný výsledek zajel Jakub Hák v silničním závodě v Hlohovci. První závod mezi kadety vyneslo Jakubovi ve velmi početném startovním poli cenné druhé místo. Gratulujeme!

V neděli
24.3.2019 část týmu zahájila závodní sezónu na Pražském poháru v Jenči.
V chlapcích 9-10let jsme měli dvojí zastoupení, Petr Douděra obsadil skvělé
5.místo a Timotej Vašina dojel na 15.místě.
V mladších žácích si svou premiéru v nových barvách odbyl Jakub Meloun a
skončil 11. V téže kategorii dojel Nick Elčkner na 26.místě.

Velkou změnou je rozšíření týmu na 21 závodníků. Proti minulému roku, kdy jsme závody absolvovali se 13 nebo 14 závodníky to je poměrně velká změna. Zejména jsme hodně omladili, kategorie dospělých vůbec jsme vůbec neobsadili. Výjimkou je samozřejmě Jarda Kulhavý.

Půlka našeho týmu, ti starší, mají za sebou náročné soustředění na Mallorce. Během více jak týdenního pobytu najeli někteří okolo 1000 km, kadetky a juniorky 800 km. Toto soustředění bylo za účelem najet potřebné kilometry v základní intenzitě. Po návratu domů a krátké pauze odjíždí celý tým 8.3. do Poreče v Chorvatsku, kde už budeme jezdit...