kulhavuteam.cz

Český pohár MTB Zadov

Český pohár MTB Zadov

O víkendu se rozjel na Zadově Český pohár horských kol. Tento závod absolvovala půlka našeho týmu, bez žáků, kteři na Zadově bohužel nestartovali. 
Sobotní program začalo startovní pole stovky kadetů. Zde jsme doufali v dobrý výsledek Pavla Šumpíka, a to se také podařilo. Pavel začal závod dobře, hned po startu se oddělila čelní skupina čítající 10 závodníků. Postupně se skupina redukovala a Pavel se začal pokoušet být aktivní. Nakonec z toho bylo skvělé 3.místo.
Mezi kadetkami jsme měli na startu kvarteto dívek. Závod se vydařil Karle Novákové, která sice na začátku závodu trochu zaostala, ale postupně se probojovala na pěkné 4.místo (z Češek jako druhá). Annu Panušovou krátce po startu potkal defekt, takže hned na začátku musela dojíždět ztrátu. To se ji částečně podařilo a Anička dojela na 24.místě. Další naše kadetka Markéta Doležalová zajela solidní závod na solidním 16.místě. Kateřina Douděrová vybojovala umístění na 23.místě.
Premiéru v našem dresu měla juniorka Aneta Hovorková. Tu hned po startu potkal pád, nicméně Aneta se snažila manko dohnat, během závodu se postupně rozjela a do cíle přijela jako 20. dívka.

V rámci Slezského poháru amatérských cyklistů vyhrál Nikola Drábek sobotní a nedělní závody v silniční časovce jednotlivců. [🥇]
Aleš Blažek si zajel KPŽ časovku v Hustopečích, v kadetech vybojoval 2. místo. [🥈]
Gratulace oběma naším jezdcům, závodění žáků se dle dostupných informací rozběhne o víkendu 5. a 6. června silničním Českým pohárem v Olomouci a Starém Jičíně.

Dalším závodem bude druhý díl Českého poháru horských kol v Brně v termínu 29.5.2021.

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři