kulhavuteam.cz

ČP horských kol - Město Touškov

ČP horských kol - Město Touškov

U Plzně, ve Městě Touškov se jel druhý závod Českého poháru horských kol XCO. Již toto tradiční místo bylo zárukou, že půjde o kvalitní podnik. Nabité startovní pole, zajímavá trať a hlavně už lepší počasí než které panovalo na prvním závodě v Brně, to vše lákalo diváky na závodní víkend v Touškově. Náš tým se tradičně představil téměř v kompletní sestavě (některé naše závodníky bohužel nepustily na start přijímací zkoušky na vysokou školu nebo nemoc). 
Sobotní program patřil spíše těm starším kategoriím. Jako první šli na start kadeti a hned první závod nám přinesl skvělý vstup do závodního víkendu v podobě vítězství Pavla Šumpíka. Ten se vcelku s přehledem ujal vedení a s náskokem jel celý závod stylem start – cíl. Pavel soupěřům nedal moc šanci. V závodě juniorů podal velmi sympatický výkon Michal Kupský. Michal se po startu pohyboval kolem 20.místa, během závodu se začal rozjíždět a začal se tlačit dopředu. Cílem projel Michal na velmi solidním 12.místě. Pěkné!
V závodě kadetek jsme měli dvě „želízka v ohni“. Anička Panušová ani Lucka Lehká nezklamaly. V poli kadetek které čítalo 4 desítky závodnic se umístily naše holky na 16. respektive na 17.místě.  
V dalším závodě Juniorka Karla Nováková pro nás získala drůhé podiové umístění. Po nadějném úvodě, kdy Karla jezdila dvě kola na druhé pozici, vybojovala konečné 3.místo. Skvělý výkon od Káji. To bylo ze sobotního klání vše.
Neděle patří tradičně žákům.  Bohužel předpověď počasí se naplnila, takže suchou a prašnou trať změnil déšť v pěkně kluzké bláto. 
Mezi mladšimi žáky vybojoval solidní 11. místo Domnik Makovec. 
Poslední kdo se postavil na start v Touškově byli starší žáci, kteří měli trať už hodně rozježděnou. Náš Jakub Panuš pomýšlel na umístění v první desítce. To se mu téměř podařilo. Jakub se po startu „zasekl ve vláčku pomalejších jezdců, takže závod začínal až kolem 20.místa. Postupně se Kubovi dařilo předjíždět pomalejší jezdce, cílem projel na pěkné 13. pozici.  
Další závod poháru se jede 21.-22.května na Zadově

 

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři