kulhavuteam.cz

Kateřina Douděrová třetí v Kyjově

Kateřina Douděrová třetí v Kyjově

Kyjov byl hostitelem třetího dílu Českého poháru mládeže na silnici pod názvem Techniserv cup 2021.
Sobotní kritérium odstartovala nejmladší kategorie žáků. Zde si dobře počínal Petr Douděra na 4.místě, Jakub Panuš dokončil závod na 16.místě a Nikola Drábek dvě místa za Jakubem. Mezi kadetkami se naše závodnice snažily chodit na bodovačky, jezdily aktivně, nakonec z toho byla umístění ve druhé desítce pořadí. Pozitivem je projev našich závodnic během závodu.
Mezi kadety měli Pavel Šumpík a Vojtěch Seidl za úkol pohybovat se v popředí, vyhnout se pádům, kterých bylo za celý den velké množství. To se klukům podařilo a do cíle přijeli v hlavním poli, nejlépe Pavel Šumpík na 23.pozici. 
V neděli byl na programu hromadný závod. Na startu se sešlo početné startovní pole ve všech kategoriích, i s mezinárodní účastí. V mladších žácích, kteří jeli 22 km na dvou okruzích, dojel těsně mimo stupně vítězů Petr Douděra na pěkném 4.místě. Dobrý závod zajel i Jakub Panuš, který na předchozím  závodě dojel třetí, tentokrát vybojoval solidní 9.místo. Nikola Drábek závod dokončil na konci třetí desítky. 
Mezi kadetkami jsme měli kvarteto závodnic. To se celý závod pohybovalo v hlavním poli, které takto dojelo až do cíle. Radost nám udělala Kateřina Douděrová, ta vybojovala ve spurtu pěkné třetí místo. V první desítce pořadí ještě skončila jako sedmá Markéta Doležalová a na desátém místě Anna Panušová. V hlavním poli ještě dojela na 13.místě Karla Nováková.
Mezi kadety, kterých bylo na startu přes 130, chtěl dojet co nejlépe Pavel Šumpík, aby si udržel celkové pořadí. Pavel se celý závod pohyboval v hlavním poli, které se každým kolem redukovalo. Do finiše šel peloton asi padesáti jezdců, ale těsně před cílem došlo k hromadnému pádů, do kterého se zapletlo i několik favoritů na vítězství. Pavla bohužel pád zbrzdil také, takže cílem projel na 34.místě. Závod bohužel skončil špatně pro Vojtěcha Seidla. Ten si z jednoho pádu odnesl zlomenou ruku. Vojtovi přejeme rychlou léčbu a aby byl brzy zpět v sedle svého stroje. Bohužel pádů bylo za celý víkend velké množství, vše skončilo naštěstí bez vážnějších úrazů.

 

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři