kulhavuteam.cz

MČR mládeže na silnici

MČR mládeže na silnici

V měsíci červenec se tradičně koná MČR mládeže na silnici. V letošním roce se časovka jednotlivců jela v Židovicích u Roudnice nad Labem a hromadný závod v Lovosicích. 
Po vydařeném ME v italské Pile jsme měli na startu šampionátu také Pavla Šumpíka a Káju Novakovou. Ale pojďme postupně. Na páteční start časovky se nejprve postavili mladší žáci. Z našich chlapců nejlépe zajel Petr Douděra na 6. místě, a hned za ním stájový parťák Jakub Panuš. 
Ve starších žácích jsme vkládali naděje do Daniela Srpa. Tomu závod ale úplně nevyšel a ve výsledcích Dana najdeme na 31. pozici. Po žácích šla na start kategorie kadetek. Byli jsme zvědavy zda se promítne na Káju Novákovou únava z evropského šampionátu. Naštěstí tomu tak nebylo a Kája po kvalitním výkonu dojela na nepopulární 4. pozici, čtvrt minuty za stupněmi vítězů. Další naše závodnice se umístily ve druhé a třetí desítce. Poslední startovali kadeti. Pavel Šumpík se nepovažuje za časovkáře, takže do závodu nešel s vysokými ambicemi. Od startu Pavel nastavil konstantní tempo, které v druhé půlce ještě vystupňoval a cílem prolétl na 15. místě, takže určitě dobrý výsledek.
Po dni pauzy byl v neděli na pořadu hromadný závod. Okruh s mírným převýšením, s jedním kopcem, technickým dojezdem, to je charakteristika trati. Jako první startovali mladší žáci, kteří měli nájezd plus jedno kolo. Technický dojezd a rychlý spurt nejlépe sedl našemu Petrovi Douděrovi, který vybojoval dres národního šampióna. Parádní výkon. Dobrou formu potvrdil také na 9. místě Jakub Panuš a na 16. místě Timotej Vašina. V hlavním pelotonu dojel ještě na 26. místě Nikola Drábek, toho ale zbrzdil pád soupeře těsně před cílem.  Po žácích startovala kategorie kadetek. Zde jsem měli kvarteto našich holek. Hned v prvním kole se začalo naplno závodit a peloton se rozdělil na skupinky. V té první čítající 9 závodnic, byla také Kája Nováková. Už to vypadalo, že se takto dojede až do koncovky závodu, ale několik kilometrů před cílem došlo k hromadnému pádu. V něm si Kája poškodila svůj stroj natolik, že bylo po nadějích. Pro Káju tím závod vlastně skončil. Ve druhé skupině jela Kateřina Douděrová, která je v dojezdech poměrně rychlá. Katka to opět potvrdila a cílem projela na solidním 9. místě. Dvojice Markéta Doležalová a Anička Panušová dokončila mistrovský závod ve třetí desítce startovního pole. Vrcholem dne měla být kategorie kadetů, kterých bylo na startu přes sto. Hned první kopec na okruhu se rozjelo takové tempo, že peloton byl nadělen na menší skupinky, z hlavního pelotonu zbyla asi čtyřicítka jezdců. Ve třetím okruhu došlo k rozhodujícímu nástupu a na čele se usadila pětice závodníků, i s našim Pavlem Šumpíkem. Uprchlíci postupně navyšovali svůj náskok, takže bylo jasné že tato pětka bude bojovat o titul mistra ČR. Ten vybojoval Richard Kobr z akademie Romana Kreuzigera. Náš Pavel Šumpík dojel do cíle na 5. místě, takže určitě pro Pavla skvělý výsledek. 
Celkově celý náš tým odvedl na republikovém šampionátu solidní výkony, takže určitě v týmu panuje spokojenost z dosažených výsledků.

 

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři