kulhavuteam.cz

MČR XCO v Harrachově

MČR XCO v Harrachově

Jedenatřicátý šampionát bikerů, jenž se premiérově odehrál v Harrachově, odstartoval už ve čtvrtek závody v short tracku, rovněž i tento závod měl svoji premiéru na národním šampionátu. Náš tým reprezentoval v tomto klání Lukáš Procházka, v kategorii mužů. Lukáš nezajel špatný závod, nakonec vybojoval 24.místo.
Sobotní program šampionátu již tradičně odstartovali kadeti. Zde jsme měli zastoupení v podání Pavla Šumpíka, který před tímto závodem držel třetí pozici v celkovém pořadí Českého poháru. Pavel i přes bojovný výkon dojel do cíle jako čtvrtý. „Sezóna je už docela dlouhá, takže je znát únava. Trať byla spravedlivá, prověřila každého jak je připravený. Přesto čtvrté místo beru, z MČR na silnici mám páté místo, takže jsem celkově spokojený s výsledky.“ dodal po závodě Pavel. Mezi kadetkami se chtěla porvat o medaili Karla Nováková. Bohužel zdravotní problémy byly proti a Karla vybojovala 10.místo. „Jsem trochu zklamaná. Letos mě doprovází trochu smůla, ať už defekty nebo zdraví není na 100%. Ale jedeme dál, zkusím vyladit formu na poslední závod v Touškově“. Zhodnotila svůj závod Karla. Další kadetka Markéta Doležalová vybojovala 15.místo a Kateřina Douděrová 21. místo. V kategorii mužů Elite /U23 dvojce Lůkášů – Elčkner a Procházka zajela svůj standard z celé sezóny. Lukáše Elčknera postihl hned na začátku závodu pád, který ovlivnil jeho výkon. I přesto to Lukáš “nezabalil“ a cílem projel na 24.pozici. Lukáš Procházka skončil o dvě příčky dál, na 26. pozici.
V neděli v závodě mladších žáků podal pěkný výkon Jakub Panuš. Ten vezl na svém stroji startovní číslo 9, a stejné umístění bral i v cíli tohoto závodu. „ Začátek závodu se mi moc nepodařil, musel jsem dohánět ztrátu. Ale s devátým místem jsem spokojený“ řekl v cíli Jakub. O několik příček dále dojel Timotej Vašina na 17. pozici a Dominik Makovec na 22. místě.
Starší žákyně Lucie Lehká jela svůj druhý pohárový závod v životě. Více než umístění je pozitivní, že Lucka, která na kole jezdí od dubna, závod dokončila, bez pádu a větších problémů.  
Mezi staršími žáky nám citelně chyběl Daniel Srp, který se závod od závodu lepší. Už 9.místo z posledního klání v Hlinsku vypadalo nadějně, ale Dan se několik dnů před MČR zranil, takže do závodu neodstartoval. Zbylé trio našich kluků bojovalo, nejlépe dojel na konci třetí desítky Aleš Blažek. Nick Elčkner a Dominik Frencl skončili v hloubi startovního pole. 
Výsledky MČR v Harrachově
Kadeti – 4. Pavel Šumpík
Kadetky – 10. Karla Nováková, 15. Markéta Doležalová, 21. Kateřina Douděrová
Juniorky – 14. Aneta Hovorková
Muži Elite/U23 – 24. Lukáš Elčkner, 26. Lukáš Procházka
Mladší žáci – 9. Jakub Panuš, 17. Timotej Vašina, 22. Dominik Makovec, 47. Petr Douděra
Starší žákyně – 41. Lucie Lehká
Starší žáci – 30. Aleš Blažek, 48. Nick Elčkner, 63. Dominik Frencl

 

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři