kulhavuteam.cz

Odstartoval cyklokrosový Toi Toi cup

Na Holých Vrších odstartoval cyklokrosový Toi Toi cup. V prvním závodě přichystalo počasí závodníkům dost těžké podmínky. Celodenní déšť proměnil trať doslova v bahenní "lázně". Ve starších žácích zajel solidní závod Petr Douděra, který dojel na 5.místě. Jakub Panuš skončil o pět pozic dále na desátém místě. V závodě juniorů potvrdil Pavel Šumpík dobrou výkonnost, když dojel na 6.místě. Juniorky jely společný závod se ženami, přesto naše Katka Douděrová a Karla Nováková byly vidět. Katka dobře odstartovala, pohybovala se kolem pátého místa. Toto umístění se Katce nepodařilo udržet, nicméně v cíli konečné 13.místo je velmi dobré. Špatně nejela ani Karla Nováková, která sice špatně odstartovala, postupně ale manko smazala a nakonec cílem projela na 22. místě, jako třetí juniorka.

Dalším podnikem krosového poháru bylo Hlinsko. Počasí již bylo mnohem lepší než v předešlém závodě, trať byla suchá, takže se dalo čekat, že se bude jezdit rychle. V závodě starších žáků nam udělal radost Jakub Panuš, když vybojoval první cyklokrosovou "bednu", v podobě 2.místa. Kubův parťák Péťa Douděra se nenechal zahanbit, po svkvělém startu dokončil závod na 5.místě, stejně jako na Holých Vrších. Mezi juniory se chtěl ukázat Pavel Šumpík. Pavlovi se bohužel nevydařil start, po prvním kole byl až kolem 15.místa. Přesto stíhací jízdou se propracoval až do skupinky jezdců bojujících o stupně vítězů. Ke konci závodu už chyběly trochu síly na větší atak, přesto 5.místo je výborným výsledkem. Mezi ženami se opět ukázaly naše dvě juniorky. Od startu se pohybovaly okolo 10 místa a holkám se podařilo pozice udržet. Karla Nováková dojela na 11. místě a Katka Douděrová hned za Karlou jako 12.

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!