kulhavuteam.cz

Pavel Šumpík třetí na ČP v Brně

Pavel Šumpík třetí na ČP v Brně

Druhý díl Českého poháru horských kol XCO se konal v Brně na trati mistrovství Evropy z roku 2019. Závody byly vypsány pro kadety, kadetky, juniory, juniorky a elitní muže se ženami zařazeny do kategorie C1. Denní program byl opět ochuzen o starty nejmladších jezdců, a tak první, kdo vyrazil na trať, byla kategorie kadetů. Zde chtěl potvrdit dobrou formu Pavel Šumpík. Od začátku závodu jel Pavel v čelní skupině, která se postupně začala trhat. Na prvních dvou místech bojovali jezdci Dukly Praha, a hned za nimi jel s rozestupem okolo 20ti vtřeřin Pavel. V tomto duchu také závod skončil, pro nás opět úspěšně v podobě třetíto místa. 

Poté šla na start kategorie kadetek, včetně kvarteta našich závodnic. Nejlépe z nich dojela Karla Nováková. Ta celý závod jezdila na třetím místě a vypadalo to, že to tak i skončí. Bohužel v posledníní zátačce byla soupeřka silnější a Kája si domů veze opět bramboru (jako na Zadově). Velmi dobrý výkon podala Anička Panušová. Ta od začátku závodu jezdila v početné skupině závodnic, která se postupně začala dělit. Anička po sympatickém výkonu vybojovala pěkné šesté místo.  Další naše kadetky si vylepšily své umístění z prvního závodu na Zadově, Markéta Doležalová dojela do cíle jako čtrnáctá a Kateřina Douděrová hned dvě místa za ní.

V juniorkách nastoupila na start Aneta Hovorková. První půlka závodu ji moc "nechutnala", navíc během závodu začala Anetu bolet záda, nicméně ta to nezabalila a připisuje si do celkového hodnocení body za 18.místo.

V závodě mužů Elite/U23 dojel Lukáš Elčkner na 27.místě a Lukáš Procházka jako 41. 

V celkovém hodnocení poháru je kadet Pavel Šumpík na 2.místě a Karla Nováková jako 3.

Další závod Českého poháru horských kol bude hostit na konci června Bedřichov.

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři