kulhavuteam.cz

ptali jsme se Pavla Šumpíka

ptali jsme se Pavla Šumpíka

Letos podává pěkné výkony kadet Pavel Šumpík, tak jsme se ho zeptali na průběh dosavadní sezóny, jak ji hodnotí a jaké má další cíle

Pavle, po pauze způsobené pandemií Covid se sezóna rozběhla na plné obrátky. Pavle, jak jsi trénoval v období kdy se nezávodilo a bylo těžké motivovat se do dalších tréninků?
Trénovat pro mě bylo poměrně složité. Letošní zima byla už docela dlouhá, navíc když docházelo k posunu termínů závodů. Trénoval jsem podle tréninkového plánu od trenéra, i když jsem se musel někdy opravu přemlouvat, tak jsem našel motivaci a chtěl jsem ostatním ukázat, že i když jsem nebyl v teple najíždět kilometry, tak že to jde!
Jak kvalitní byla příprava na sezónu během zimního období?
Přípravu jsem se snažil nepodceňovat. Trénoval jsem hodně s lidmi z týmu, takže potom ty tréninky jsou zábavnější a rychleji utečou. A také jsem si dobrovolně v trénincích přidával. Hodně času jsem strávil na běžkách, nebo při klasickém běhu. Vše jsem konzultoval s trenérem aby nedošlo k přetrénování. Oproti minulé zimě jsem udělal velký kus práce.
Začátek letošní sezóny Tě zastihl v dobré kondici, podařilo se Ti zajet několik kvalitních výsledků. Který závod hodnotíš nejlépe?
Ani nevím který ze závodů hodnotím nejlépe, každý byl trochu jiný a každký má svoji cenu. Hned jeden z prvních závodů v Mladé Vožici, který byl na těžkém okruhu, mi vyšel. Tím jsem se ujistil že mám dobře natrénováno. Mám umístění 3x třetí místo z Českého poháru, tak jsem určitě spokojený. Nečekal jsem, že mi to takto vyjde. 
Přestoupil jsi do kategorie kadetů. Byl to pro Tebe velký rozdíl oproti starším žákům?
Byl to poměrně velký skok, všichni začali více trénovat a je nás tam hodně vyrovnaných. Závody jsou rychlejší a delší. O to je cennější když se podaří nějaký pěkný výsledek. Konkurence je opravdu veliká.
Které závody jsou pro Tebe letos nejdůležitější?
Asi nejdůležitější závod pro mě bude MČR v cyklokrosu, kde bych mohl jako druhoročák uspět. Pokusím se ale také uspět na silničním MČR a také v srpnu na MČR horských kol. Pokud se podaří nějaké pěkný výsledek, bude to takový bonus.
Letos závodíš druhou sezónu v dresu týmu Jaroslav Kulhavý Cycling Team? Jak hodnotíš zázemí, atmosféru a partu v týmu?
Ano, jezdím v barvách Jaroslav Kulhavý Cycling Team druhou sezónu a moc se mi tu líbí, nic mi tu nechybí. Máme tu skvělou partu, což je skvělé. Celý tým se postupně rozrůstá a každý zde má kolem sebe tréninkovou skupinu. Všichni mezi sebou máme výborný vztah. Jsem zde moc spokojený.
Kombinuješ několik disciplín - silnici, horská kola a cyklokros. Která Tě nejvíce baví?
Nevím která disciplína mě baví nejvíce, každá je jiná a na každé mě baví něco jiného. Nejvíce mě ale baví asi buď cyklokros nebo horská kola.
Jaký je Tvůj cíl nebo sen, čeho bys chtěl v cyklistice dosáhnout?
Nemám nějaký daný cíl. Chci se posouvat do té doby, dokud mě bude cyklistika bavit. Kolo mě baví a to je asi to nejdůležitější

Pavle, díky a ať se Ti i nadále daří!

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!

Kontakty

Hlavní partneři

  • Strabag
  • Pardubicky Kraj
  • Mesto UO
  • Sprava a udrzba silnic

Partneři