kulhavuteam.cz

Vstup do nové sezóny 2023

Vstup do nové sezóny

Cyklisté Jaroslav Kulhavy Cycling Teamu o uplynulém víkendu odstartovali do jubilejní 10. sezóny. Jedna skupina bojovala na horských kolech v rakouském Langenlois na tradičním „otvíráku sezóny“ a druhá část našeho týmu poměřila síly na silničním závodě v Hlohovci. Je třeba si řící, že oba závody se nám poměrně vydařily. Nejprve k Langenlois. Tam se dařilo Timotejovi Vašinovi, který mezi staršími žáky vybojoval pěkné 3. místo. Zdá se že Tim má na začátku sezóny solidní formu. V kadetkách si domů odvezla nepopulární „bramboru“ Lucie Lehká, přesto může být Lucie se sým výkonem spokojená. Mezi juniorkami si naše závodnice připsaly do rankingu UCI body. Konkrétně Karla Nováková dojela na 5. místě a Anna Panušová jako devátá. Mezi ženami startovala po nemoci Aneta Hovorková. V této kategorii už je tvdý boj o každou pozici, nakonec Anetka dojela na 18.místě.

V Hlohovci nejprve startovali kadeti. Od startu se naplno závodilo a za větrnného počasí do byl na „Terezínech“ boj o každou pozici. Našim kadetům se podařilo dojet v hlavní skupině, ale do boje o medaile se jim nepodařilo se zapojit. Marek Stiblík se umístil na 30. místě a Kryštof Kábrt sedm příček za Markem. Ve starších žácích máme letos poměrně zajímavou sestavu, která bude chtít být úspěšná. A to se podařilo již v Hlohovci. Konkrétně Petr Douděra vybojoval ve spurtu čtrnáctičlenné skupiny 3.místo. V této skupině byli dále ještě jako pátý Nikola Drábek a hned za nim na 6.pozici nová akvizice v našem týmu, Martin Rous. Smůlu si vybral Jakub Panuš, kterého z této skupiny vyřadil technický problém s kolem.

V další kategorii jela solidní závod juniorka Kateřina Douděrová, která se se teprve rozjíždí po nemoci. Výpadek, kterým si nedávno prošla má ještě vliv na její výkonnost, nicméně konečné 7.místo je solidní vstup do sezóny.

V juniorech Vojtěch Seidl podal sympatický výkon, celý závod se pohyboval ve druhé skupině která čítala okolo 20 závodníků. V této kategorii se již často bojuje právě s bočním větrem, takže závod byl z tohoto důvod poměrně těžký. Vojta se v koncovce závodu již nezapojil do spurtu a závod dokončil na 25.místě.

Chceš se připojit do našeho týmu? Jednoduše napiš!