Český pohár Bedřichov

18.06.2017

Po dvou týdnech pokračoval Český pohár horských kol dalším závodem, tentokrát v Bedřichově v Jizerských horách. V sobotu startoval z našeho týmu Aleš Blažek v kategorii 9-10 let. Všechny předešlé závody Aleš vyhrál, bohužel v Bedřichově tomu bylo jinak. Aleš měl během závodu technické problémy s kolem, takže nakonec závod dokončil na 6.místě.

V neděli se postavili na start starší žáci a naši si nevedli špatně. Hlavně Daniel Sporysch, který se každým závodem zlepšuje, dojel na 6.místě. Hned za Danem skončil na 7.místě Jan Šindelář. Poslední náš starší žák Jakub Hák dojel na 31.místě. Ve starších žákyních dojela Štěpánka Hojková devátá a Hana Šindelářová čtrnáctá.

Pote startovali kadeti, kterých bylo na startu 60. Od začátku se jelo pekelné tempo a bylo se na co koukat. Lukášovi Elčknerovi se podařilo dobře odstartovat a bojoval v první pětici závodníků. Delší dobu jel Lukáš na třetí pozici a vypadalo nadějně, že by takto mohl dojet až do cíle. Bohužel v posledním kole Lukáš tuto pozici neudržel a skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Druhý náš kadet Patrik Němec měl dobrý začátek závodu kdy jezdil těsně za Lukášem, ale konec závodu mu vůbec nevyšel a cílem projel na 21.místě.

Po kadetech startoval junior Filip Stehno. V juniorech je už velká konkurence a je těžké se prosadit. Filip se snažil podat co nejlepší výkon, ale stačilo mu to pouze na 31.místo. Po juniorech se postavily na start kadetky, včetně Kateřiny Štefanové. Kateřina trochu zaspala na startu, čelo závodu se ji nepatrně vzdálilo a poté musela ztrátu dojíždět. Katka se snažila, postupně zrychlovala a výsledkem bylo konečné 8 místo.

Jako poslední z našeho týmu startoval v kategorii mužů Dominik Starý. Na startu se sešlo kvalitní startovní pole, v čele s Jaroslavem Kulhavým. Ten hned od začátku nasadil vražedné tempo, kterému nikdo nestačil. Dominik závod dokončil na 31.místě.

Vrcholem sezóny bude za měsíc mistrovství České republiky, které se koná v Brně.