Český pohár na silnici Kyjov

19.04.2018

O uplynulém víkendu pokračoval silniční pohár druhým závodem v Kyjově. Zdejší trať patří svým profilem mezi nejnáročnější v celém seriálu. Tohoto závodu se zúčastnilo také několik našich závodníků. A nevedli si vůbec špatně.

Nejlepšího výsledku dosáhla juniorka Kateřina Štefanová. Začátek závodu ji sice moc neseděl, jako by se nemohla dostat do správného tempa, ale v druhé půlce závodu to bylo podstatně lepší. Nakonec z toho bylo 4.místo (21.startujících). Juniorky jely závod společně se ženami a Kateřina zajela celkově do desítky (v průběžném celkovém pořadí poháru 2.místo).

V kadetkách startovala Štěpánka Hojková a zajela rovněž pěkný závod. Kadetky startovaly společně se žáky, kterých byla téměř stovka, takže šlo o velmi početné startovní pole. Štěpánka si počínala dobře a do cíle dojela na pěkném 5.místě (33 startujících). V průběžném celkovém pořadí poháru 6.místo.

Ve starších žácích startoval Jakub Hák, kterému měl profil trati sedět. Bohužel se vše nepodařilo podle plánu a Jakub dokončil závod na 9.místě (91 startujících). V průběžném celkovém pořadí poháru 5.místo.

Po nemoci startoval mezi juniory Patrik Němec. Na startu bylo 100 závodníků, takže se jednalo o kvalitní konkurenci. Patrik se po celý závod držel v hlavní skupině, která se neustále zmenšovala. Závod to byl těžký a na konci už Patrikovi chyběla energie pro dosažení nějakého pěkného výsledku. Výsledkem bylo 35.místo. Patrik podal bojovný výkon, za což mu patří pochvala.

 

Nyní na náš tým čeká první díl republikového poháru horských kol, který se jede tento víkend v Praze Řepích.