Český pohár silnice Zbraslav

12.04.2018

O uplynulém víkendu hostila Zbraslav u Brna první závod Českého poháru na silnici. Tohoto závodu se zúčastnila pětice našich závodníků. Kromě Patrika Němce, který kvůli nemoci nakonec nenastoupil na start, podali všichni dobrý výkon a zajeli slušné výsledky. Ve starších žácích Jakubovi Hákovi uteklo poměrně těstě umístění na stupních vítězů. Jakub dojel na 4.místě. Kadetka Štěpánka Hojková zajela rovněž dobře, závod dokončila na 5.místě.

Poté odstartovali junioři, včetně Lukáše Elčknera a juniorky Kateřiny Štefanové. Pro Lukáše to byl vůbec první závod na silnici v kariéře a nutno říci, že si počínal dobře. Junioři jeli 17 kol a to už byla pěkná porce. Každé kolo se peloton tenčil a až v předposledním kole se necelá třicítka jezdců rozdělila na dvě skupiny. Lukáš dokončil závod ve druhé skupině na 21.místě celkově, nicméně zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Mezi juniorkami zajela parádní závod a výsledek Kateřina Štefanová. Ta vybojovala pěkné druhé místo, které bylo asi trochu nečekané, ale zcela zasloužené. Určitě to je povzbuzení do dalších závodů.

Všichni naši závodníci zaslouží pochvalu za předvedené výkony.