Český pohár ve Městě Touškov

04.05.2019

Druhým závodem Českého poháru horských kol bylo klání ve Městě Touškov. Pohár se tu jel poprvé, takže pořadatelé si dali záležet a připravili zázemí a hlavně trať perfektně. 

Pro náš tým začal víkend trochu smolně, kdy se při tréninku zranila Kateřina Douděrová, pro kterou to byla stopka pro její start v závodě.

V sobotu závodili z našeho týmu pouze žáci. Velmi dobrý závod v kategorii chlapci 9-10 let zajeli Petr Douděra Timik Vašina. Oba od začátku atakovali stupně vítězů a nakonec se jim podařilo. Tim dojel druhý a Petr třetí.

V mladších žácích máme nejpočetnější zastoupení. Špatný den si vybral Aleš Blažek, který měl dva pády, takže šance na dobrý výsledek byla pryč. Trochu ho zastoupil Kuba Meloun, který letos začal se závoděním a do cíle dojel na 17.místě. Dobře rovněž zajeli Patrik a Dominik Frenclovi. Protože kvůli nemoci nemohli startovat v Kutné Hoře, startovali ze zadních pozic. Závod nakonec dokončili na 37 a 40 místě.

Ve starších žácích jel dobře František Hojka. Do posledního kola najížděl na konci první desítky, ale toto umístění se mu nepodařilo udržet a v cíli byl klasifikován na 15. místě. Nováček v našem týmu Ondřej Horák po nevydařeném závodu v Kutné Hoře dojel na 29.místě. V žákyních Karla Nováková vybojovala 22.místo.

Nedělní program odstartovali kadeti. Zde podal dobrý výkon Jan Šindelář, který vybojoval pěkné 9.místo. Poté startovali junioři, kde jsme měli ambice na dobré umístění Lukáše Elčknera. Ten se ale potýkal se zdravotními problémy a závod mu nesedl podle jeho představ. Závod začal sice dobře, ale postupně se protrápil ke konečnému 7.místu. Stejné umístění jako Lukáš vybojovala kadetka Štěpánka Hojková. Té se vůbec nepodařil start, nicméně Štěpánka postupně zrychlovala, ale na víc než na 7.místo to nestačilo.

Poslední zástupce našeho týmu juniorka Kateřina Štefanová zajela svůj dobrý standard v podobě 3.místa. 

Díky výsledkům z Českého poháru si Lukáš Elčkner a Kateřina Štefanová vybojovali účast v závodě Junior World Serie, který se jede o nadcházejícím víkendu v německém Heubachu, kde budou oba startovat v reprezentačním výběru ČR.