Co je nového?

16.07.2019

Sezóna je v plném proudu a s tím i závody. Zde jsou aktuální výsledky. 

Jednou z významných akcí byla Letní olympiáda dětí a mládeže v Libereckém kraji. Velmi dobře si počínal František Hojka, který v závodě horských kol vybojoval velmi pěkné 3.místo. Dále starší žákyně Karla Nováková obsadila 13.místo, kadetka Štěpánka Hojková 7.místo. V časovce jednotlivců byla Štěpánka osmá a František Hojka na 10.místě. V hromadném závodě zajela pěkný závod Karla Nováková na 10.místě, když se pohybovala celý závod v první skupině. Stejně dobře si počínala na 8.místě Štěpánka Hojková.

Dalším významným závodem byl republikový šampionát na silnici ve Vidnavě. V hromadném závodě obsadila Kateřina Douděrová ve starších žákyních 9.místo a Karla Nováková 15. místo. V kadetech měl velké ambice Jakub Hák, bohužel mu nevyšla koncovka závodu a závod dokončil v páté desítce startovního pole. V časovce dvojic obsadila Kateřina Douděrová s Karlou Novákovou 10.místo.

Nepovedené MČR si Jakub Hák vynahradil další víkend na Českém poháru v Plzni. Téměř celý závod absolvoval v úniku společně se dvěma závodníky. Únik se jim podařil dotáhnout až do konce a obsadil velmi cenné 3.místo. V juniorech zajel dobře Dominik Horák, závod dokončil na 5.místě. V mladších žácích startoval Jakub Meloun, který obsadil v hromadném závodě 7.místo. Jakubovi vyšlo lépe sobotní kriterium, kde dospurtoval na pěkném 2.místě. Pro Kubu to jsou cenné zkušenosti, protože v podstatě závodí první sezónu. V neděli v hromadném závodě ještě startovala kadetka Haka Šindelářová, která do cíle přijela na 15.místě.

Někteří naši závodníci si zajeli závod Šumavského poháru v Grafenau. Dobrou formu potvrdil starší žák František Hojka, který dojel na 3.místě. Ondřej Horák závod dokončil na 8.místě. Na třetím místě dojela kadetka Štěpánka Hojková, Hana Šindelářová obsadila čtvrtou pozici, stejně jako v kategorii kadetů Jan Šindelář. V závodě na Zadově, který je rovněž součástí Šumavského poháru, mladší žák Aleš Blažek vybojoval 2.místo.


Další víkend 13.-14. července se konalo MČR v eliminátoru v Boskovicích. Zde se dařilo juniorce Kateřině Štefanové, které se podařilo vybojovat pěkné 2.místo.

Dále Martin Kubišta absolvoval závod horských kol v Těpěřích. Martinovi se dařilo a dojel na 2.místě za Jakubem Šulcem z Ivar CS - Author Team.

O nadcházejícím víkendu 20.-21. července nás čeká MČR horských kol v Hlinsku. Na této trati jsme absolvovali několik soustředění, takže bychom měli být dostatečně připraveni. Bohužel se nám nevyhnula nějaká zranění či nemoci, tak uvidíme jak se nám tento, v podstatě domácí závod vydaří.

Vedení týmu přeje všem našim jezdcům hodně štěstí a úspěchů v tomto závodě.