Co očekávat od nové sezóny?

24.02.2019

Velkou změnou  je rozšíření týmu na 21 závodníků. Proti minulému roku, kdy jsme závody absolvovali se 13 nebo 14 závodníky to je poměrně velká změna. Zejména jsme hodně omladili, kategorie dospělých vůbec jsme vůbec neobsadili. Výjimkou je samozřejmě Jarda Kulhavý.

Nejmladší skupina kluků 9-10 let Timotej Vašina a Petr Douděra budou druhým rokem v kategorii, takže jsou patřičně nabuzeni na závody. Nejpočetnější zastoupení budou kategorie mladších žáků a juniorů, vždy po pěti závodnících. V mladších žácích by mohl být silný Aleš Blažek, sekundovat mu budou určitě bratři Fenclovi nebo nové jméno v týmu Jakub Meloun. Ve starších žákyních jsou Kateřina Douděrová i Karla Nováková. Katka podávala na podzim slušné výsledky v cyklokrosu, tak uvidíme jak se ji bude dařit. Starší žák Fanda Hojka během zimní přestávky marodil, ale už je fit a je v plném tréninku. V kadetkách si hodně slibujeme od Štěpánky Hojkové, která měla kvalitní zimní přípravu. Druhá kadetka Hanka Šindelářová přechází ze starších žákyň, v tréninku se jeví zatím dobře, tak by mohla zajíždět pěkné výsledky. Kadeti vypadají velmi dobře, Jakub Hák má velké ambice zejména na silnici. Rovněž Honza Šindelář pracuje v trénincích velmi dobře, takže za předpokladu dobrého zdravotního stavu by to mohlo být dobré. Nováček v týmu Martin Kubišta bude hlavně sbírat zkušenosti, ale za poslední rok udělal velký výkonnostní posun. A zbývají junioři a juniorky. Zde máme asi největší možnosti dobrých výsledků. Lukáš Elčkner strávil měsíc na Kanárských ostrovech, Katka Štefanová byla na Mallorce najíždět kilometry. Dále zbývají Adam Styblík, Dominik Horák, Vojtěch Kovaříček a Štěpán Kočí.

Tým má za sebou soustředění na Mallorce, zde šlo zejména o najetí kilometrů. Nyní se část týmu přesouvá do Itálie, kde budou tréninky na horských kolech. Soustředění se zúčastní rovněž Jirka Fikejz, takže bezesporu půjde o kvalitní přípravu na sezónu.

Závodní program bude obsahovat Český pohár horských kol, částečně Český pohár na silnici a v cyklokrosu. Dále budeme absolvovat seriál závodů Bikové úterky, žáci pojedou etapový Malý závod míru v Lanškrouně. K tomu se budeme těšit na krajská mistrovství na silnici a na horských kolech.

Sezónu začínáme 30.- 31.3 v Langenlois v Rakousku.