ČP Zadov

04.06.2017

O uplynulém víkendu se konal další závod Českého poháru horských kol, tentokrát na Zadově, kam se pohár vrátil po několika letech

V sobotu startoval jako první z našeho týmu Aleš Blažek. Od začátku jel osamoceně na prvním místě systémem start cíl a s přehledem zvítězil. Poté jako jediný závodník z našeho týmu startoval v eliminátoru Daniel Sporysch. Kvalifikaci zvládl dobře, rovněž i rozjížďku, konečná bylo pro Dana semifinále a 6.místo ze 64 závodníků.

V neděli byla na pořadu hlavní disciplína XCO. Pořadatelé připravili pěknou a technicky náročnou trať, která prověřila kvality každého závodníka. Náš tým si počínal velmi dobře. Ve starších žácích potvrdil své kvality Honza Šindelář 4.místem. Velmi pěkný výsledek zajel Dan Sporysch, který dojel na 8.místě. Třetím závodníkem v této kategorii byl Jakub Hák na 17. místě. Ve starších žákyních jsme měli dvě závodnice. Štěpánka Hojková dojela na solidním 8.místě a Hanka Šindelářová na 14.místě.

Závod kadetů byl dramatický a to i z našeho pohledu. Od začátku to byla pěkná "řezba", kdy závodníci předváděli pěknou cyklistiku. Na čele závodu se pohybovali Lukáš Elčkner i Patrik Němec. Oba jezdili okolo pátého místa, s nemalým odstupem na prvního závodníka. Pořadí se neustále měnilo, závěr závodu jel už každý na krev. Do cíle přijel Lukáš na 6.místě a Patrik na 9.místě. Po kadetech startovala kadetka Kateřina Štefanová, která měla ambice na stupně vítězů. Závod se jel na dvě kola a Katka od začátku jela krásný závod. Odstartovala okolo 8.místa, postupně se ale prokousávala dopředu. Po prvním kole byla Katka na třetím místě a vypadalo to, že by mohla atakovat druhé místo. To se sice nepodařilo, nicméně konečné třetí místo je perfektní.

V juniorech jsme měli Filipa Stehna. Závod byl vypsaný na pět kol, takže šlo o těžkou prověrku sil. Filip nejel špatně, přesto mu ještě na špičku něco chybí. Výsledkem bylo 30.místo. Posledním našim závodníkem, který startoval na Zadově byl v mužích Dominik Starý. V těžkém závodě skončil Dominik na solidním 23.místě.

Celkově lze hodnotit závod na Zadově pozitivně a naši závodníci byli vidět. Dalším závodem Českého poháru bude 17-18.června Bedřichov.