MČR XCO Hlinsko

25.07.2019

V Hlinsku se konal republikový šampionát horských kol XCO. Místní trať byla svým výškovým profilem těžká, takže prověřila připravenost každého závodníka. V kategorii kluci 9-10 let vybojoval Petr Douděra pěkné 2.místo. Timotej Vašina dojel na 9.místě. V další kategorii mladších žáků jsme měli na startu pět závodníků. Nejlépe dojel Aleš Blažek na 10.místě. S nepatrným odstupem za Alešem dojel do cíle Jakub Meloun jako třináctý a poté na 15.místě Patrik Frencl, který startoval s vyšším startovním číslem. Závod ještě dokončil Nick Elčkner na 42.místě a Prokop Kapoun jako 61.

Ve starších žákyních se potkala s dobrou formou Karla Nováková, která se každým závodem zlepšuje a v Hlinsku si dojela pro 10.místo. Její parťačka Kateřina Douděrová zajela rovněž pěkný závod a skončila na 13.místě.

Ve starších žácích "proletěl" trať velmi dobře Ondřej Horák, který s vysokým startovním číslem obsadil 10. příčku. Do závodu šel s ambicemi na dobré umístění František Hojka, ale závod mu moc nesedl a dojel za Ondrou na 11.místě.

Druhý den v neděli v kategorii kadetů obsadil Jan Šindelář 15.místo a Martin Kubišta obsadil 57.pozici.

Mezi juniory chtěl Lukáš Elčkner na stupně vítězů, ale bohužel týden před závodem onemocněl a výpadek v tréninku byl znát. Lukáš bojoval, ale zbylo z toho nepopulární 4.místo. Závod dobře rozjel Dominik Horák, který se pohyboval na hranici první desítky, ale defekt zadního kola byl proti a Dominik obsadil 19.pozici. Dále Adam Styblík obsadil 25.místo a Štěpán Kočí z technických důvodů závod nedokončil.

Mezi kadetkami podala slušný výkon na 7.místě Štěpánka Hojková. Druhá naše kadetka Hana Šindelářová obsadila 14.pozici.

Poslední kdo z našeho týmu v Hlinsku startoval, byla juniorka Kateřina Štefanová. Té se závod ale moc nezdařil a dokončila ho na 8.místě.