MČR XCO Pec Pod Sněžkou

15.07.2020

Jubilejní 30. mistrovství ČR horských kol v Peci pod Sněžkou mělo svůj vrchol už v sobotu. Šampionát byl rovněž druhým dílem letošního zkráceného seriálu Českého poháru XCO.

Technicky a fyzicky náročnou přírodní trať na úpatí sjezdovky Javor ovlivnilo typicky horské nestabilní počasí. Po dešťových přeháňkách, ale směrem k vrcholu programu trať postupně vysychala a zrychlovala se.

V těch nejsledovanějších kategoriích elitních žen a mužů své tituly obhájili Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) a Ondřej Cink (Kross Racing).

Sobotní program otevřeli kadeti, jejichž více než šedesátičlennému poli dominoval Matyáš Pávek (KC Kooperativa Jablonec n.N.). Nám udělal velkou radost František Hojka, který si skvělým výkonem dojel pro bronzovou medaili. Dobrý závod také odjel na osmém místě Ondřej Horák. Ten sice špatně odstartoval, ale postupně se propracoval do první desítky.

Naše kadetky se bohužel v Peci potýkaly se zdravotními problémy, které je limitovaly během závodu. Nejlépe dojela Hana Šindelářová, jako dvacátá. Hned za ní skončili Karla Nováková a Markéta Doležalová. Na příští pohárový závod už by mělo být vše v pořádku.

Mezi juniory startovalo trio našich závodníků. Nejlépe si počínal Lukáš Procházka na patnáctém místě, který si trochu spravil chuť po nevydařeném závodě v Touškově. Špatně si nevedli ani Jan Šindelář s Adamem Styblíkem, oba dojeli na rozhraní druhé a třetí desítky.

Neděle, to jsou žákovské závody. Mezi chlapci 9-10 let měl ambice na dobrý výsledek Dominik Makovec. To se mu šestým místem podařilo. V mladších žácích potvrdil svůj dobrý výkonnostní standard Timotej Vašina. Od začátku závodu jel dobře a do cíle dorazil na solidním třináctém místě. Mezi staršími žáky, kterých bylo na startu 109, jsme měli šestici našich borců. Předpoklady na pěkný výsledek od začátku potvrzoval Pavel Šumpík. Druhé kolo zajel ve velkém stylu, takže to byla pro náš tým další medaile, tentokrát bronzová.

V rámci mistrovství ČR se jel závod do vrchu UP-HILL. Zde potvrdil svoji skvělou formu František Hojka. Na vrchol stoupání přijel jako první kadet a získal tak svůj první mistrovský titul v kariéře.

Výsledky:

Štafety

8. Pavel Šumpík, Kateřina Douděrová, Petr Douděra, Ema Jirásková (Cyklostar Trek Mercedes Benz)

12. Aleš Blažek, Timotej Vašina, Karolína Frydrychová, Karolína Černá (Auto Škoda Mladá Boleslav)

XCO

Chlapci 9-10 let (54 startujících)

6. Dominik Makovec

Mladší žáci (68)

13. Timotej Vašina, 47. Petr Douděra

Starší žáci (109)

3. Pavel Šumpík, 38. Aleš Blažek, 51. Daniel Srp, 57. Nick Elčkner, 79. Prokop Kapoun, 81. Dominik Frencl

Starší žákyně (46)

24. Kateřina Douděrová

Kadeti (64)

3. František Hojka, 8. Ondřej Horák

Kadetky (25)

20. Hana Šindelářová, 22. Karla Nováková, 23. Markéta Doležalová

Junioři (53)

15. Lukáš Procházka, 20. Jan Šindelář, 23. Adam Styblík

UP-HILL

Kadeti (20)

1. František Hojka

Kadetky (6)

5. Hana Šindelářová

Junioři (22)

6. Lukáš Procházka, 9. Jan Šindelář 

Dalším závodem Českého poháru bude 8.-9. srpna Zadov.