První závody sezóny 2018

02.04.2018

Závodní sezóna se rozjela na plné obrátky. Mezi první závody patřil silniční závod v Hlohovci a závod horských kol v Langenlois.

V Hlohovci startoval starší žák Jakub Hák. Celý závod jel Jakub v první skupině, která čítala na 15 závodníků. Cíl byl ale na rovině a to Jakubovi tolik nesvědčí. Nakonec dojel na 12.místě.

Další naši závodníci jeli XCO v Langenlois. Zde si dobře počínal mladší žák Aleš Blažek, který dojel na slušném 4.místě. Nebýt technického problému se spadlým řetězem, výsledek by byl ještě lepší. V kategorii juniorů jel Lukáš Elčkner a Patrik Němec. Pro oba borce to byla premiéra mezi juniory. Lukáš jel velmi dobře, téměř celý závod se pohyboval do desátého místa, ale ke konci už neměl na to držet tyto pozice a nakonec závod dokončil na 14.místě. Patrik Němec měl hned v prvním kole pád, který ho poznamenal na celý závod. Do cíle dojel na utrápeném 35.místě.

Mezi juniorkami startovala Kateřina Štefanová. Katka jela pěkný závod. Celou dobu se pohybovala na druhém místě s nepatrným odstupem za vedoucí závodnicí. Vypadalo to na velmi pěkný výsledek, bohužel nefunkční přehazovačka byla proti a Katka v posledním kole musela ze závodu odstoupit.