Třetí závod Českého poháru XCO

11.08.2020

Více než 800 závodníků z dvaceti zemí dorazilo na třetí závod Českého poháru XCO na Zadově, kde ve skvělé konkurenci, na těžké trati a ve velkém vedru bojovalo o další pohárové body. Letos má každý závod Českého poháru vysokou úroveň, zejména co se týká účasti zahraničních závodníků. Sobotní závod elitních kategorií je skvělým lákadlem pro fanouška a ne jinak domu bylo na Zadově. 

Náš tým se představil téměř v kompletním složení. Hned na začátek dal o sobě vědět parádním výkonem kadet Ondřej Horák, který si dojel pro druhé místo. Od začátku závodu si počínal Ondřej jistým dojmem, takže pouze nějaký technický problém ho mohl vyřadit ze hry o dobrý výsledek. Při minulém závodě v Peci pod Sněžkou vybojoval pódiové umístění František Hojka. Tomu se ale příliš na Zadově nedařilo a po zranění a tréninkovém výpadku dojel na 20.místě.

Po kadetech startovali junioři, kde polovina startovního pole byla ze zahraničí. Už tato skutečnost dávala tomuto závodu vysokou úroveň a o to složitější bylo zajet dobrý výsledek. Z našich jezdců odstartoval dobře Jan Šindelář, kousek za ním bojovali Adam Styblík a Lukáš Procházka. Pořadí se neustále měnilo, Lukáš se postupně prokousal do třetí desítky. Pád v posledním kole ale pro něj znamenal konečné 36.místo. Adam Styblík si připisuje body za 43.místo a Jan Šindelář, který vypadal první polovinu závodu velmi dobře, bohužel závod dokončil na 49.místě.

Další kdo se pustil do boje o další pohárové body, byly kadetky. Na náročné trati na Zadově potvrdila slušnou formu Karla Nováková, která si odváží 10.místo. Špatný závod nezajela ani na 17 místě Markéta Doležalová. Třetí kadetkou z našeho týmu byla Hana Šindelářová, ta po defektu bere body za 21.místo. 

Neděle je tradičně vyhrazena pro závody žáků. Ve starších žácích, kde jsme měli největší zastoupení, chtěl potvrdit Pavel Šumpík solidní formu z posledního závodu v Peci pod Sněžkou. Pavel dobře odstartoval, ale problém s řetězem ho odsunul na konečné 14.místo. Další naši jezdci Aleš Blažek, Nick Elčkner a Daniel Srp se umístili v polovině startovního pole. V mladších žácích si Timotej Vašina dojel pro 18.místo.

V závodě chlapců 9-10 let Dominik Makovec získal 14.místo

Dalším, posledním pohárovým závodem bude 29.-30. srpna Brno.