Ukončení letošní sezóny

30.11.2018

Ukončení sezóny 2018

Letošní sezóna je u svého konce, takže nastal čas bilancování.

V týmu letos působilo 16 závodníků, většinu z nich uvidíme v dresu tohoto týmu i v příštím roce. V týmu už nebude pokračovat Patrik Němec, Dominik Starý a Filip Stehno.

Letošní výsledky jsou určitě příslibem do budoucna. Ať už jde o Katku Štefanovou a Lukáše Elčknera. Vysoký standard výkonnosti měla Štěpánka Hojková, Jakub Hák nebo Aleš Blažek. Nováček v týmu Adam Styblík se ze začátku trochu rozkoukával, ale postupně zajížděl slušné výsledky. To samé platí u Jana Šindeláře. Jeho sestra Hana podávala v druhé půlce sezóny velmi pěkné výkony. Rovněž Katka Douděrová, která se na cyklokrosových závodech ukazuje ve velmi dobrém světle. Dobře také bojovali benjamínci Timík Vašina nebo Péťa Douděra, pro které šlo hlavně o sbírání prvních zkušeností na velkých závodech, ale přesto výsledky podávali velmi pěkné.

Nyní už ale začala příprava na příští sezónu. V půlce listopadu se na prvním kempu v Ústí nad Orlicí hlásilo celkem 21 závodníků. Do týmu přišlo několik nových jmen. Příslibem dobrých výsledků jsou např. Dominik Horák, Vojtěch Kovaříček, nebo bratři Frenclovi. Nyní nás čeká v prosinci ještě jeden tréninkový kemp v Ústí nad Orlicí. Dále v lednu bude soustředění na běžkách na horách. Začátkem února se větší část týmu přesune na Mallorcu, kde absolvuje objemové tréninky na kole. Přípravu zakončíme v březnu v Chorvatsku na Istrii, kdy tohoto soustředění se zúčastní celý tým. Po tomto soustředění už v podstatě začínají závody, ať už to bude např. Langenlois v Rakousku, závody světové juniorské série a nebo první díl Českého poháru. Pro naše nejlepší závodníky bude určitě motivace nominovat se na mistrovství Evropy které hostí Brno, nebo probojovat se do Nového Města na Moravě, kde se koná jeden závod světové juniorské série.

Cíle na rok 2019 jsou určitě velké a všichni v týmu dělají vše pro to, abychom byli úspěšní.