Český pohár horských kol - Praha

25.04.2018
Český pohár horských kol - Praha
O uplynulém víkendu se uskutečnil první závod Českého poháru horských kol XCO, který se jel v Praze Řepích.
Závodu se kromě Dominika Starého, který se zotavuje ze zranění, zúčastnil celý náš tým. Teplé počasí, prašná trať, početné startovní pole v každé kategorii, hodně pádů, tímto se vyznačoval tento závod.
V sobotu startovali žáci včetně našich pěti borců. Na startu byla téměř stovka jak mladších žáků, tak i starších, takže byla velká konkurence. Pozitivní je, že se všem podařilo po startu prokousat se startovním polem a nakonec téměř všichni zajeli umístění do desátého místa, které jim zajistí dobrou startovní pozici v příštím závodě, který se jede 5.- 6.května v Brně. Velmi pěkný výsledek zajel Aleš Blažek, dojel. na devátém místě. Rovněž nový člen týmu, Timotej Vašina, se hned perfektně zapsal umístěním v TOP10.
V neděli program Českého poháru pokračoval závody kategorie muži Expert, kde zajel pěkné umístění Filip Stehno. Poté šli na start kadeti a po nich junioři, kde podali dobrý výkon Lukáš Elčkner a Patrik Němec. Po juniorech pokračovaly kadetky, včetně naší Štěpánky Hojkové, která potvrdila dobrou formu ze silničních závodů a závod dokončila na osmém místě. Posledním kdo startoval z našeho týmu, byla juniorka Kateřina Štefanová. Ta se hned po startu zapletla do hromadného pádu a musela celé první kolo stahovat ztrátu na čelo závodu. Podařilo se ji propracovat až na páté místo, na kterém dojela do cíle a tím si zajistila nominaci na závod Junior World Series v Německu, který se jede tento víkend. 

Kateřině budeme držet palce ať se ji závod povede!

Kompletní výsledky na: www.sportsoft.cz 

Výsledky
Chlapci 9-10 let (47 startujících)
Timotej Vašina – 8.místo 
Mladší žáci (96 startujících)
Aleš Blažek – 9 
Nick Elčkner – 51
 
Starší žáci (88 startujících)
Jakub Hák – 12
Starší žákyně (41 startujících)
Hana Šindelářová - 10
Muži Expert (27 startujících)
Filip Stehno – 6
Jakub Karlíček – 19
Kadeti (82 startujících)
Jan Šindelář – 27
Adam Styblík – DNF
Kadetky (31 startujících)
Štěpánka Hojková – 8
Juniorky (21 startujících)
Kateřina Štefanová – 5
Junioři (79 startujících)
Lukáš Elčkner – 11
Patrik Němec - 21