Výsledkový servis

28.05.2019

O uplynulém víkendu se naši jezdci zúčastnili několika závodů. Díky svým výsledkům se mohli Lukáš Elčkner a Kateřina Štefanová zúčastnit závodů v Novém Městě na Moravě, kde součástí Světového poháru byly závody Junior World Serie. Tyto závody absolvovali oba v dresu reprezentace České republiky, takže to byla pro ně čest závodit v těchto barvách na tak velkém závodě. Navíc tento závod byl jedním z vrcholů dosavadní sezóny. 

Za ideálního počasí nejprve do závodu odstartovala Katka. Ta se postupně propracovávala startovním polem dopředu. Podařilo se ji dostat se na konec první desítky. Bohužel v nejméně vhodnou dobu ji potkal defekt zadního kola, musela část okruhu běžet a hodně ztratila. Závod nevzdala a nakonec do cíle dojela na 30.místě.

Poté šel na start Lukáš Elčkner, který se na závod v Novém Městě na Moravě speciálně připravoval. Začátek závodu se Lukášovi moc nepovedl, po prvním kole se pohyboval v páté desítce startovního pole. Ale poté se začal dostávat do tempa a každé kolo bylo pro něj posun ve výsledkově listině. Lukáš jel velmi dobře, trať mu seděla a jak potom říkal v cíli, hodně ho to bavilo a do cílem projel na pěkném 26.místě.

Katka i Lukáš si zaslouží za předvedené výkony pochvalu a je to pro oba povzbuzení do dalšího tréninku. Nyní se již začnou připravovat na červencové MČR na téměř domácí půdě v Hlinsku, kde by chtěli uspět.


Dalším závodem, kterého se naši závodníci zúčastnili, byl silniční etapový závod v Lanškrouně - Malý závod míru, který je určený pro starší žáky a kadetky. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 160 závodníků, včetně našich šesti jezdců. Pro některé to byla premiéra na takto velkém závodě, který je znám svým těžkým kopcovitým profilem a o to cennější jsou předvedené výkony. Velmi pěkně zajel František Hojka, který celkově dojel na 19.místě. Rovněž Ondřej Horák, který jel silniční závod vůbec poprvé v životě, přesto si počínal perfektně. Před poslední etapou figuroval Ondra celkově na 30 místě a toto umístění si chtěl vylepšit v poslední "královské" etapě. Do ni bohužel ale z důvodu nemoci nenastoupil. Škoda.

Dobře si rovněž počínal věkem ještě mladší žák Jakub Meloun, nebo starší žákyně Karla Nováková, nebo dvě kadetky Hana Šindelářová a Štěpánka Hojková. Ti měli hlavní úkol sbírat zkušenosti a dojet do cíle. To se jim podařilo. Štěpánka dojela na 66.místě, Hanka 74, Jakub 106 a Karla 129.