Závěr sezóny plný závodů

28.09.2017

Na konci sezóny jsme se zúčastnili několika závodů na silnici, MTB a také se rozjel Český pohár v cyklokrose.

Na Sv. Václava začal cyklokrosový pohár prvním dílem ve Slaném. Dobře připravená trať, téměř letní počasí, takže ideální podmínky k závodění. Jako první z našeho týmu startovala Štěpánka Hojková v kategorii kadetek. Štěpánka neměla úplně dobrý začátek závodu, kdy jezdila kolem 20.místa. Postupně ale zrychlovala a do cíle dojela na slušném 10.místě ze 45 startujících. Trochu byla škoda, že závod nebyl o kolo delší, kdy by se Štěpánka mohla ještě posunout dále ve výsledkovém pořadí.

Poté startovali starší žáci a mezi nimi Jakub Hák. Pro Jakuba to byl vůbec první závod v cyklokrose, takže u něho to bylo spíše o sbírání zkušeností. Žáků byl pěkný balík, do závodu odstartovalo 62 závodníků. Jakub dojel do cíle na 27.místě.

V kategorii kadetů startoval Daniel Sporysch. Pro něho to byl rovněž první cyklokros v životě a závod dokončil na 24.místě ze 35 startujících.

Kateřina Štefanová startovala v kategorii žen a vůbec si nevedla špatně. Závod dokončila na pěkném 19.místě ze 32 startujících. Nutno podotknout, že Kateřina letos startovala v kategorii kadetek.

O víkendu jsme se zúčastnili silničního poháru v Plzni. Velmi dobrý závod zajela Štěpánka Hojková, která vyhrála druhou skupinu a skončila tím bohužel těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Tam se ale dostala kadetka Kateřina Štefanová. Ta zajela perfektní závod a skončila na 3.místě. Starší žák Jakub Hák dokončil závod na slušném 12.místě.

Celkové konečné pořadí Českého poháru:

• Starší žákyně: Štěpánka Hojková - 5.místo
  • Starší žáci: Jakub Hák - 7.místo
  • Kadetky: Kateřina Štefanová - 7.místo

Následující den pokračoval cyklokros druhým dílem Českého poháru ve Veselí nad Lužnicí.

Všichni naši závodníci kteří zde startovali, zajeli lepší výsledky než ve Slaném. Štěpánka Hojková v kadetkách vybojovala 8.místo. Zlepšil se také Jakub Hák, který dojel na 18.místě. V kadetech prvním rokem Daniel Sporysch zalétl velmi pěkné 11.místo. V kat. žen šlo o nepohárový závod, zde dosáhla výborného výsledku Kateřina Štefanová na 7.místě.

Ve stejný den startovali dva naši kadeti Lukáš Elčkner a Patrik Němec v posledním závodě seriálu Kolo pro život v Novém Městě na Moravě a startovali na trase C. Závod se pro ně vyvíjel dobře až do doby, než jejich první skupinu navedla motorka mimo závodní trať, tím hodně ztratili a než se stačili vrátit na správnou trasu, bylo po závodě. Škoda, oba naši kluci měli ambice na stupně vítězů. V Novém Městě na Moravě startovali také v Junior Trophy Aleš Blažek a Hana Šindelářová. Aleš dojel po boji na 2.místě, zato Hanka vybojovala prvenství. V celkovém pořadí Hanka vyhrála svoji kategorii, Aleš skončil druhý.

Gratulujeme!

Tento víkend 7.října, pokračuje další díl cyklokrosového poháru, tentokrát v Jabkenicích.