Český pohár Bedřichov

18.06.2019

O uplynulém víkendu se konal další závod Českého poháru, tentokrát v Bedřichově. V sobotním závodě žáků a žákyň v kategorii chlapců 9-10 let jsme měli dvě naděje na pódiová umístění. Péťa Douděra zajel perfektní závod, kdy sice hned po startu vytrhl nohu z pedálu, takže se propadl do hloubi startovního pole, ale poté předvedl stíhačku, která mu nakonec vynesla pěkné 3.místo. Timík Vašina dobře odstartoval, po startu se držel na první
pozici, ale nevydržel nastavené tempo a dojel na 8.místě.

Mladší žáci po nevýrazném výkonu na předešlém závodě na Zadově zajeli všichni pěkný závod, byla u nich vidět bojovnost a snaha zajet co nejlepší výsledek. Nejlépe dojel Aleš Blažek na 8.místě, poté Jakub Meloun 14, následován Patrikem Frenclem na 25.místě, Nickem Elčknerem 32 a nakonec Prokopem Kapounem.

Poté startovala kategorie starších žákyň. Kája Nováková v porovnání s loňským rokem, kdy měla s tratí problémy, udělala výkonnostní zlepšení a dojela na 16. místě, hlavně se to obešlo bez pádu. Katka Douděrová startovala po zranění ramene, takže závodní pauza se na ni trochu projevila. Je dobře, že závod zvládla bez problémů na 23.místě. Katka má určitě navíc, takže má dostatek času před MČR, aby se vrátila do kondice ve které byla před zraněním.

Ve starších žácích zajel velmi dobrý závod jak Fanda Hojka, tak i Ondra Horák. Oba dobře odstartovali, což je první předpoklad pro úspěšný závod. Fanda se dokonce v posledním kole propracoval na 2.místo, ale
těsně před cílem ho předjeli dva závodníci, takže z toho byla pouze "brambora". Ondra Horák, který kvůli neúčasti na Zadově startoval ze
zadních pozic, se prokousával startovním polem, každé kolo zrychloval, poslední kolo jel na hranici první desítky, nakonec závod dokončil na 19.místě.

Po sobotním horkém dni začala neděle ranním deštěm. Jako první startovali kadeti, kde slušný výsledek zajel Honza Šindelář na 15 místě. Martin Kubišta měl bohužel technické problémy a závod nedokončil.

V kategoorii juniorů byla kvalitní mezinárodní konkurence. Vítěz posledního závodu na Zadově Lukáš Elčkner měl ambice na stupně vítězů, ale déšť
a chladnější počasí mu nevyhovuje. Lukáš bojoval, ale nebylo to úplně ono. Nakonec z toho bylo 8.místo. Dominik Horák si vybral hodně smůly - defekt, přetržený řetěz a nakonec prasklý rám, přesto závod dokončil na 44.místě. Adam Styblík nebyl po nemoci v ideální kondici a stejně jako Štěpán Kočí závod dokončil v páté desítce.

Kadetky zajeli svůj slušný standard, Štěpánka Hojová dokončila závod na 10.místě a Hanka Šindelářová dojela jako 17.

Juniorka Katka Štefanová téměř dva týdny netrénovala kvůli nemoci a na výkonu to bylo hodně znát. Katka se snažila, ale bohužel to stačilo pouze na 10.místo.

V mužích jel pěkný závod Jarda Kulhavý. Na trati měl velký a hlavně hlasitý fanklub, který ho hnal neustále dopředu. Start se mu úplně nepodařil, ale každé kolo předjížděl pomalejší jezdce a do cíle přijel na pěkném 3.místě. Závodním projevem to byl zase ten "starý" Jára jak ho známe a umístění na pódiu je povzbuzením do dalšího tréninku.

Posledním závodem seriálu Českého poháru bude v Hlinsku mistrovství České republiky, které se koná 20.-21. července.