ČP horských kol Zadov

20.06.2018

O uplynulém víkendu se konal další závod Českého poháru horských kol, tentokrát na Zadově. Závodu se zúčastnil kromě nemocného Patrika Němce celý tým.

V sobotu byly na pořadu žákovské kategorie, v nich jsme měli zastoupení ve většině závodů. Pěkný výkon podal Jakub Hák, který šestým místem potvrdil dobrou formu. Rovněž Hanka Šindelářová zajela vcelku povedený závod a uhájila tak postavení v první desítce celkového pořadí. Závod moc nevyšel Alešovi Blažkovi, kterému to moc nejelo, ale nedá se nic dělat, je potřeba zabojovat v dalším závodě.

Nedělní program začal závody kategorie muži masters a experti. V nich startoval Jakub Karlíček, který má úspěšně po maturitě a „čistá hlava“ byla na výkonu znát. Jakub zajel čtvrté místo, jen několik sekund ho dělilo od stupňů vítězů, takže pro Jakuba to je dobrá motivace do další práce během tréninků. V kadetech zajeli Honza Šindelář a Adam Styblík svůj standard a potvrdili si své pozice v této kategorii. Po závodě v Novém Městě na Moravě jsme měli velké očekávání od juniora Lukáše Elčknera. Toho ale v týdnu před závodem potkal během tréninku pád a při něm si poranil zápěstí. To ho bohužel hodně limitovalo a jen svojí bojovností Lukáš dojel do cíle, za což zaslouží pochvalu, že závod „nezabalil“. Po juniorech šly na start kadetky a juniorky. Štěpánka Hojková v kadetkách jela dobře první polovinu závodu, v té druhé už to nebylo úplně ono, ale do cíle přijela na konci první desítky. Největšího úspěchu dosáhla juniorka Katka Štefanová. Celý závod jela ve dvojici s Magdalenou Mišoňovou. Katka ale v posledním kole v technické pasáži udělala malou chybu, ztratila kontakt se soupeřkou a do cíle dojela na pěkném třetím místě. Katce patří pochvala za předvedený výkon a gratulace za umístění na „bedně“.

Dalším závodem Českého poháru bude na přelomu června a července Bedřichov.

 

Výsledky:

Chlapci 9/10 let: Petr Douděra – 17.místo (41 závodníků), Timotej Vašina – 24.místo

Mladší žákyně: Kateřina Douděrová – 32.místo (39 závodnic)

Mladší žáci: Aleš Blažek – 17.místo (72 závodníků), Nick Elčkner – 57.místo

Starší žáci: Jakub Hák – 6.místo (74 závodníků)

Starší žákyně: Hana Šindelářová – 9.místo (30 závodnic)

Kadeti: Jan Šindelář – 21.místo (70 závodníků), Adam Styblík – 31.místo

Kadetky: Štěpánka Hojková – 10.místo (26 závodnic)

Junioři: Lukáš Elčkner – 13.místo (44 závodníků)

Juniorky: Kateřina Štefanová – 3.místo (17.závodnic)

Muži expert: Jakub Karlíček – 4.místo (16 závodníků), Filip Stehno – 11.místo